Історія про школу
Щербинецький НВК

Щербинецький НВК

Школа - велика дитяча країна,
Тут пізнає себе кожна дитина,
В ній відкривається наш білий світ.
І відправляється звідси в політ.

      З наявних відомостей, отриманих з 1896року, можна припустити, що парафіяльна школа існувала в селі приблизно з 1888року. У 1896-1897 навчальному році церковно-приходська школа Щер-бинців зазнала інспекторської перевірки, яка донесла до наших часів основні відомості про школу.

      На 1914 рік землі у школи ще не було. Навчальний рік закінчував-ся 10 травня, розпочинався 22 вересня, спів не викладався.Бібліо-тека налічувала 11 книг для вчетилів та 341 книгу для учнів.

      Інстекторська перевірка відзначила необхідність нової будівлі школи. Попечителем навчального закладу на той час був Михай-ло Михайлович Одержиховський. У після воєнний період премі-щенням школи став панський будинок «Женьки» на території су-часної школи, точніше на місці сучасної спортивної зали.

      В селі до 1950 року існувала тільки початкова школа, після почат-кової освіти продовжували навчання (5кл.) в селах Черленівка, Жилівка. В 1950 в селі було відкрито семирічну школу, в 1958 році - восьмирічну. Варто зазначити , дев"ятирічною школа стала аж у 1989році.

      В 1961 році відкрито нову школу, біля витоків відкриття якої стояла директор Матюшенко Д. П. Учительський колектив у 1961 році складався повністю із вчителів приїзджих, в основному із дівчат, які тут, у Щербинцях,знайшли свою долю. У 1977 році половина вчительського колективу були місцевими.

Директор Щербинецької школи
Матюшенко Даша Павлівна
1956-1987 роки

      У 1987 році директором навчального закладу було призначено Калетника Василя Васильйовича з Котелевого. Пропрацювавши у школі лише 3 роки, він вніс свою часточку у розвиток школи, його і донині пам" ятають як вимогливого та справедливого керівника.


Директор Щербинецької школи
Матюшенко Василь Васильович
1987-1990 роки


Директор Щербинецької школи
Гуцуляк Іван Якович 1990-2007 роки

      У 1990 році першим сільським директором був призначиний Гуцуляк Іван Якович. За час його роботи, при школі збудовано, спортивну залу цілий ряд приміщень для розміщення класів, розпочато будівництво майстерні, до їдальні було проведено проточну воду. У 2000 році школу переіменовано у загально-освітню школу І-ІІ ступенів с.Щербинці.

        « Спортивна зала»                              «Їдальня» 


Директор Щербинецької школи

Єримейко Лілія Іванівна

2007-2009 роки

      У 2007 році директором було призначено Єримейко Лілію Іванівну, яка нині працює головою Райкому профспілки працівників освіти і науки.Вона керувала школою до 2009 року, але за цей короткий час було проведено величезну роботупо естетичному оформленю школи, більшості класних кімнат і кабінетів, облаштовано «зелений кабінет».

Окраса нашого шкільного саду

« зелений куточок»


Директор Щербинецької школи
Місюра Людмила Анатолівна 2010 року

      У січні 2010 році директором Щербинецької зогольноосвітньої школи І-ІІ ступеніві стала Місюра Людмила Анатолівна. За короткий термін у школі було замінено вікна у коридорі , збудовано внутрішні вбиральні, облаштовано кабінет для медсестри та бібліотеку, школа перейшла на котелне опалення

Кабінет медичної сестри
в Щербинецькій школі

      Важливим для всіх жителів села було те, що після 7-річної перерви запрацював дитячий садок і в 2010 році школу реорганізовано у навчально-виховний комплекс. В садочку працює І різновікова група, де виховується 26 дітей.

Щербинецький дитячий садок
на 2017-2018роки


Директор Щебинецької школи
Мельник Наталія Павлівна
з 2012- по сьогоднішній день

      В 2012 році школу очолила Мельник Наталья Павлівна. Протягом 2013-2014 років за допомогою батьків в кожному класі замінено старі дерев'яні вікна на сучасні металоплас-тикові. Також облаштовано актову залу, спортивний майданчик та ігрову кімнату в дошкільному підрозділі.

На даний час в Щербинецькому навчально-виховному комп-лексі навчаються діти з трьох сіл:

  • Щербинців
  • Черленівки
  • Форосни

«Актова зала»

      В Щербинецькому навчально-виховному комплексі облаш-тована «Читацька зала» тобто «Бібліотека». Вона нараховує в собі кількасот книг, діти залюбки звертаються туди за книгами про казкових героїв, чи історичні події, які відбувались в давні часи, як і на нащій Батьківщині так і в усьому світі.

«Бібліотека» 2016 рік


«Музей»

      Спільними зусиллями вчителя школи Івана Яковича, дітей батьків школи, людей які проживають в нашому селі, було створино «Музей».