Щербинецький НВК

Новини


Всеукраїнська школа онлайн: розклад занять для учнів 5-11 класів

     З наступного понеділка, 6 квітня, о 10:00 год., для учнів 5-11 класів з усієї країни стартує проєкт «Всеукраїнська школа онлайн».

     Це онлайн-уроки з 11 предметів, які за чітким розкладом транслюватимуть українські телеканали та "YouTube"-канал Міністерства освіти і науки, повідомляє пресслужба МОН.Уроки транслюватимуться з таких предметів: української мови, української літератури, історії України, всесвітньої історії, англійської мови, алгебри, геометрії, географії, фізики, хімії та біології.За класами закріплено такі телеканали:

  • 5 клас - "Плюс-Плюс" та "112 Україна";
  • 6 клас - "ZOOM" та "News One";
  • 7 клас - "ZIK";
  • 8 клас - "Індиго" та "УНІАН";
  • 9 клас - "Рада" та "UA:Культура";
  • 10 клас - "UA:Перший";
  • 11 клас - "М1".

Уроки проходитимуть щодня, з понеділка по п'ятницю, до кінця карантину.

Важливо для батьків!

            Шановні батьки! Нагадуємо вам про те, що під час карантину відповідальність за життя та здоров'я дітей несуть батьки.Відповідно до протоколу позачергового засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на території Новоселицької об'єднаної територіальної громади тимчасово обмежено пересування на вулицях дітей віком до 14 років без супроводу дорослих.У зв'язку із цим, виконавчий комітет Новоселицької міської ради, відділ освіти Новоселицької міської ради звертає особливу увагу батьків на те, що карантин - це НЕ канікули. Карантин, в режимі якого живе нині вся Україна, - це комплекс медико-санітарних і адміністративних обмежувальних заходів, спрямованих на попередження поширення інфекційної хвороби, зокрема вірусу Covid-19. Будь ласка, обмежте перебування ваших дітей на вулицях та забезпечте їх перебування у своїх помешканнях. Обмеження пересування, обмеження комунікацій, обмеження особистих контактів здійснюється з метою зберегти життя та здоров'я ваших дітей і вас самих! Закликаємо кожного усвідомити реальний рівень небезпеки та власної відповідальності в цих надзвичайних умовах.Бутьте відповідальними - залишайтесь вдома!

Важливо для батьків!

         Шановні батьки! Відділ освіти апарату виконавчого комітету Новоселицької міської ради звертає Вашу увагу, що закладами освіти Новоселицької та Мамалигівської ОТГ організоване дистанційне навчання. Заходьте, будь ласка, у групи ваших дітей, проконтролюйте виконання ними завдань, спілкуйтесь з вчителями в телефонному режимі. Ми вчимося разом з Вами і робимо все можливе, аби в цей складний для всіх період допомогти дітям і продовжити навчання.
          Віримо, що тільки разом, вчителі і батьки, зможемо якісно організувати освітній процес дистанційно. 


         Весна... Вже сама згадка про неї будить у серці безмежну радість. Це свято оновлення і відродження природи. Його відчувають і по-своєму переживають дорослі й діти, тварини і рослини - усе, що суще на землі. Коли приходить весна, кожному з нас здається, що народжується на світ удруге, що весна ця особлива, краща, ніж були попередні. Символом весни та пробудженням природи здавна вважалося свято «Mărţişor». Його символізують червоно-білі бутоньєрки, що мають назву, співзвучну цьому весняному святу. Вони виконані з вишуканою майстерністю народних умільців, їх заведено дарувати один одному в перший день березня.

          В нашій школі 28 лютого проводилася виставка «Mărţişor». Учні 1-9 класів спільно із класними керівниками власноручно виготовили мерцішори. Кожен виріб був унікальним. Також до виготовлення мерцішорів долучилися і батьки наших учнів, які допомогли діткам вдома виготовити цю красу.


       Ніколи не зітруться у пам'яті події зими 2014 року, вони перевернули свідомість багатьох людей, показали, що українці - нація, гідна кращого майбутнього.

       На честь вшанування Героїв Небесної Сотні 20.02 в нашій школі відбулася виховний захід " У нашій пам'яті вони назавжди залишились". Учні ознайомились з перебігом Революції Гідності та переглянули тематичний документальний фільм. Виготовивши "Ангелів пам'яті", пригадали поіменно всіх загиблих борців за свободу.

Хай рідне слово в серці відгукнеться.

        Саме таку мету мету поставили перед собою учні Щербинецького НВК, відзначаючи 21 лютого Міжнародний День рідної мови.

         У вступному слові вчитель української мови та літератури Літвін Тетяна Володимирівна розповіла про історію цього свята .

          Учасники дійства читали вірші класиків світової літератури та сучасних поетів. Цим самим ще раз підтвердили, що найголовніше - не забувати про своє коріння. Пам'ятати, що українська мова є мовою наших батьків. Пронести в серці любов до мови батьківської, материнської через усі буревії - ось обов'язок кожного патріота України-неньки.


   Щороку 3 грудня разом із світовою спільнотою Україна відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю.
    З цієї нагоди учні Щербинецького НВК завітали в гості з благодійним концертом у
      Магальський дитячий будинок-інтернат (для розумово відсталих дітей) і провели свято «Добротою зігріваючи серця» . Діти підготували яскраву концертну програму, запальні танцювальні номери та веселі пісні.
         Заклад має дещо специфічне направлення, і передбачити реакцію публіки було неможливо. Але знаєте, такого вдячного слухача треба довго шукати! Дуже важливо, коли діти дарують свою любов та увагу іншим дітям. І нам, вчителям, дуже приємно бути частиною цього процесу.


День пам'яті жертв Голодомору.

      Цей День щорічно відзначається в Україні в четверту суботу листопада.

У Щербинецькому НВК проведено урок пам'яті « МИНУЛЕ СТУКАЄ В НАШІ СЕРЦЯ ». Цей захід спрямований на поглиблення знань учнів про голодомор, як геноцид українського народу, його причини, перебіг і наслідки. Старшокласники ознайомили учнів з трагічними подіями штучного масового голоду, що спричинив загибель мільйонів українців у сільській місцевості на території Української РСР. До цього уроку учні готувались заздалегідь.Вони відшукали спогади людей того покоління, яке було очевидцем голодомору, і на собі перенесло все жахіття тих років. До глибини душі схвилювали учнів розповіді про ті трашні голодні дні.Діти винесли важливий життєвий урок: такі події більше не повинні мати місце в жодній державі. Урок завершився запаленням свічок і вшануванням хвилиною мовчання усіх померлих від страшного голоду.
      Члени учнівського самоврядування провели агіт-кампанію щодо залучення учнів до Всеукраїнської акції «Запали свічку в кожному вікні».

 Екскурсія 

      Шкільні екскурсії - чудова можливість дізнатися багато нового і цікавого про міста країни, в якій ви живете. Це - спілкування з однокласниками і друзями в невимушеній обстановці, коли є можливість проявити самостійність далеко від дому, батьків, подивитися, як живуть люди в інших містах і куточках Землі. Шкільні екскурсії - це ті події, які пізніше згадуються все життя.

      Цікавою і змістовною була поїздка до славетного українського міста Львів.
    Львів - унікальне місто. Під час екскурсії дітей вразила краса та неповторність архітектури, європейська культура, доброзичливість людей. Учні із захопленням проходили вулицями старого міста, відвідали історичні місця Львова. На думку дітей, Львів - це місто, у яке не можна не закохатися з першого погляду.
Під час подорожі учні та педагоги відвідали собор Святого Юра - покровителя Львова. Найсмачнішою подією стало відвідування шоколадної майстерні та копальні кави.
Протягом двох днів учні милувалися красою міста Львів.
Стара частина міста ніби завмерла у часі. Старі будинки, що тісняться між собою, показуючи дивовижні фасади, затишні вулички, вимощені бруківкою, разом з чарівними ліхтарями створюють неповторні відчуття. Ніби ти повернувся у часі на сто-двісті років. Все дихає старовиною. Можна зустріти вуличних музикантів, молодих жінок, переодягнених в костюми старомодних дам, ковалів, сучасних персонажів. Дехто з них прямо посеред вулиці починає зачитувати фрагменти української поезії.
    Учні побачили більшість відомих пам'яток. Вони змогли насолодитися красою і величчю багатьох храмів, серед яких: Домініканський та Бернардинський собори. Відвідати Високий Замок - старий тінистий парк на горі, що височить над містом з руїнами старовинного замку і оглядовим майданчиком з краєвидами, від яких захоплює дух.
    Найкрасивіший же Львів саме після заходу сонця. Ввечері запалюються численні ліхтарі, створюючи теплу затишну атмосферу. Зазвичай, центр міського життя зміщується у бік центрального проспекту Свободи, де в їхньому світлі прогулюються або ж чекають початку вистави в театрі ошатні львів'яни.

  "Міс Осінь"

 У Щербинецькосу НВК 25 жовтня  було проведено конкурс краси й чарівності "Міс Осінь". В цьому конкурсі кожна учасниця мала змогу продемонструвати не лише зовнішню красу, а й розкрити свої найкращі якості, розповісти про власні захоплення і вподобання. Всі учасниці показали, що вони дуже талановиті та гарні юні леді. Переможницею конкурсу та королевою свята "Міс Осінь" стала Єремейко Ангеліна, учениця 4 класу.


      1 жовтня у світі відзначають як Міжнародний день людей похилого віку. Також це День ветеранів. Учні Щербинецького НВК не стоять осторонь відзначення цих дат. Привітали зі святом людей похилого віку, які проживають у будинку для пристарілих у с. Стальнівці.


        Осіння виставка композицій 

«Барви осені»

     Осінь, як витончена принцеса, їде в золотій кареті з гарбуза, запряженій парою баклажанових коней, у свій заміський замок на святковий осінній бал, не забуваючи водночас, що стрілки її годинника поспішають, посуваються непомітно від вересня до листопада, відкриваючи шляхи зимі...
19 вересня в Щербинецькому НВК відбулася традиційна осіння виставка композицій «Барви осені», в якій взяли участь учні 1-9 класів. Роботи були виконані з різних природних матеріалів, а тематику композицій учні визначали самостійно. Хоча вироби і відрізнялись між собою, але об'єднувало їх одне - бажання щось зробити, показати себе, проявити власну думку, творче мислення, індивідуальність.
Слід відзначити роботи таких учнів:
Кожокар Єви - учениці 2 класу,
Паладія Андрія - учня 2 класу,
Грицуника Максима - учня 4 класу.

     Тижня безпеки дорожнього руху

      В рамках проведення тижня безпеки дорожнього руху сьогодні до учнів Щербинецького НВК завітали представники Національної поліції. Вони розповіли учням початкових класів, яка небезпека їх може очікувати на дорозі, якщо не дотримуватись правил дорожнього руху, провели практичні заняття з переходу вулиці. Те, що розповідають вчителі - це одне, а ось при зустрічі з представниками поліції діти краще засвоїли ці правила.
Зустріч була цікавою та змістовною.

З метою поліпшення роботи із запобігання дитячому дорожньо-транспортному травматизму, формуванню навичок безпечної поведінки на вулицях і дорогах, удосконалення і узагальнення знань з безпеки дорожнього руху, правил пішоходів, безпечного поводження під час руху до школи і додому в Щербинецькому НВК з 9 по 13 вересня тривав Тиждень безпеки дорожнього руху.
Головною темою Тижня безпеки дорожнього руху стала безпека учнів на дорозі.
Завдання Тижня безпеки дорожнього руху - нагадати учням про необхідність спільних дій у сфері дорожньої безпеки. Усі заходи мали на меті привернути увагу суспільства до проблеми травматизму та смертності на дорогах і поліпшення дорожньої безпеки.
Проведення Тижня показало, що учні в достатній мірі знають Правила дорожнього руху, володіють навичками поведінки на вулиці, дорозі, вміють знайти вихід з будь-якої ситуації, пов'язаної з дорожнім рухом. Тиждень поглибив знання учнів у відповідній сфері, сприяв розвитку практичних навичок, поглибленню знань Правил дорожнього руху.

       Олімпійський тиждень

З 1 по 6 вересня в школі пройшов Олімпійський тиждень. Метою тижня було виховання учнів гуманних цінностей олімпійського руху, формування навичок і культури здорового способу життя , залучення до активних занять фізичною культурою та спортом .

Весело, плідно, повчально...
    Дещо нетрадиційно було організовано проведення першого навчального дня в Щербинецькому НВК.
       Після звичайної святкової лінійки учні школи були активними учасниками квесту. З цікавістю школярі проходили станціями "Тренуємо емоції", "Візит до супермаркету ", "Танцювальний марафон", "Розумнички", "Зоряна карта", "Пізнавальна стежина", "Коштовності фольклору".
     В ігровій формі учні повторили правила поведінки, вплив шкідливих звичок на людину, історію рідного краю.
Всі залишилися задоволені.

1 Вересня

     Промайнуло веселе літо і настала осінь - пора навчання. Діти йдуть до школи, щоб знову сісти за шкільні парти і здобувати знання. Школярі стають старші на рік, а для цьогорічних першачків і дев'ятикласників - це особлива подія, бо для малюків з дитсадочка відбувається все вперше - перший клас, перша вчителька, Букварик, перша парта, перші шкільні будні. А для учнів дев'ятого класу цей навчальний рік - останній у шкільному житті, вони - майбутні випускники 2020 року.
    День знань - завжди урочистий і надзвичайно хвилюючий день. Він незабутній своєю святковою атмосферою, доброзичливими і щирими посмішками, свіжістю оновлених класів і, звичайно, першим дзвоником. Свято цього року пройшло організовано та злагоджено, радуючи школярів, батьків і, звичайно, вчителів яскравими осінніми квітами та святковими урочистостями з нагоди початку нового навчального року.
        Мабуть, у кожній українській сім'ї цей день радісний. Адже гарний початок є запорукою вдалого навчального року, гідних успіхів у навчанні. Навчальний рік розпочався. Тож нехай він відкриє перед школярами нові горизонти пізнання себе і світу, стане початком наполегливої праці, вчителів надихне успіхами вихованців, батьків - гордістю за своїх дітей!

Конкурс "Нумо, хлопці!" присвячений Дню Збройних сил України

Естафети:

- "Штовхання ядра"

- "Крокодил"

- "Вперед, назад"

- "Велогонки"

- Конкурс "Змагання з кульками"

- Жартівливий конкурс: Зняти зі свого носасірникову коробку за допомогою мімічних рухів. Без рук

- Конкурс "Снайпер"

Свято «Калина - символ України» 

     Калина - одна з найулюбленіших рослин на Україні. Це символ рідного краю, дівочої чистоти, ніжності, вірності, достатку, працелюбності. Калина, посаджена біля хати, радує кожного і приносить щастя.

     Під час проведення свята звучали пісні про калин, вірші, розповіді, легенди, казки, прислів'я та загадки.

Конференція присвячена 155-тій річниці з дня народження 

Ольги Кобилянської

День учителя!

          Дорогі, милі вчителі! Від усієї душі вітаємо вас з Днем вчителя! Але немає вчителя без учнів. А це означає, що сьогоднішнє свято не тільки ваше, але і всіх, хто вчився і вчиться. У школі навчалися всі: наші дідусі та бабусі, мами і татусі. Виходить, що День вчителя - всенародне свято. Так що давайте привітаємо всіх, хто коли-небудь входив до класної кімнати для того, щоб навчитися чомусь новому. І найголовніше, давайте привітаємо тих, кому і зараз це вдається робити день у день.

1 вересня - День знань!

Для першокласників - це свято Першого дзвінка, а в цілому, свято початку нового навчального року, перш за все для учнів, вчителів, та батьків.

Це день, із якого починається дорога в майбутнє для кожного з нас. Це день, що дає можливість дорослим повернутися у свої золоті роки, а учням і студентам - до своєї другої домівки - у школи та вузи.

Усім, хто в цей День прийде до навчальних закладів здобувати знання, бажаємо досягти своєї мети у житті, знайти взаєморозуміння з викладачами та батьками, зустріти добрих і надійних друзів. А особливо, нашим дорогим першокласникам - ніколи не зупиняйтеся на дорозі Знань, вона цікава і по-справжньому нескінченна!

Біблія - Слово Боже до людини

      15 ТРАВНЯ в Щебринецькому НВК було відзначено День Біблії. Учні зачитували притчі морально-духовного спрямування, декламували вірші, також їм було запропоновано переглянути відеоролик «Біблія».

       Недарма Біблію називають Книгою Книг. Саме Біблія - найвідоміша і найпоширеніша у світі книга. Це ціла бібліотека.

       Біблія досягла великої кількості читачів і перекладена на таку кількість мов, що жодна книга в світі не перекладалася. Це стосується й тиражів Біблії, а також уривків із неї та її окремих книг.   


ВИШИВАНКА 

ТВІЙ ГЕНЕТИЧНИЙ КОД

      Спільнота Щербинецького НВК долучилася до відзначення всеукраїнського свята - Дня вишиванки, який цього року відзначається 17 травня. Воно немає офіційного статусу, але тим не менше, з кожним роком набуває все більшої популярності. Свято започаткувала у 2006 році студентка з Чернівців Леся Воронюк. Її надихнув однокурсник Ігор Житарюк, який регулярно одягав вишиванку на пари. Дівчина запропонувала студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Згодом свято набуло популярності не тільки серед мешканців Чернівців, але й всієї України та української діаспори в світі.

      На честь цього свята по всій Україні і світі відбувається велика кількість подій та заходів, різного роду акцій: флешмоби, виставки, мегамарші у вишиванках - все, що стосується української культури і вишитої сорочки.

     Не оминули цю прекрасну традицію й керівництво, педагочний склад, учні та вихованці Щербинецького НВК. З самого ранку в школі панував святковий та піднесений настрій. Цього дня учні та вчителі прийшли до школи у національному вбранні - вишиванках, з посмішкою на обличчі. 


Міжнародного дня сім'ї...  

        Сьогодні, 15 травня, Міжнародний день сім'ї! 
   Нехай ваші домівки завжди будуть зігріті теплом любові, щирості та взаєморозуміння!


Все починається з мами...

Якщо говорити між нами,    
То все починається з мами.  
І казочка перша у світі,         
І сонячна подорож в літо.     
Найперші легенькі сніжинки 
І сяюче диво - ялинка.              
Від мами - і літери, й слово,  
І зроблена разом обнова...    
Якщо говорити між нами,    
То все починається з мами.   

     14 травня з нагоди святкування Дня матері  в Щербинецькому НВК відбувся святковий концерт «З любов'ю до мами». У затишній атмосфері родинного тепла та ніжних почуттів до найрідніших людей у світі учні школи вітали присутніх батьків щирими словами, піснями та власними талантамиНайдорожче стоїть за словами: «В світі усе починається з мами! 

     Зі святом, любі батьки!»


Не обміліє пам'яті ріка...

Чимало свят дарує нам весна,                       

Як в рідний дім повернення з дороги.           

Та є найбільш хвилюючим для нас                 

      Величне свято Перемоги.                                

Це свято не затьмариться в віках.              

В цей день нестимуть люди завжди квіти,

Не обміліє в пам'яті ріка -                                

В серцях нащадків буде вічно жити...           

     Сьогодні - 9 травня, традиційно пройшов мітинг-реквієм з нагоди Дня перемоги над нацизмом і вшанування пам'яті жертв Другої світової війни біля меморіалу загиблим воїнам села Щербинці

Пам'ять... Вона нетлінна і вічна.

     Все далі відходять грізні і важкі роки Великої Вітчизняної війни, але не згасає пам'ять про тих, хто не шкодував своєї крові, свого життя. Кожен із нас поділяє думку, втілену в словах:

    "Ніхто не забутий, ніщо не забуто".

     Голова сільської ради Сімак Зінаїда Петрівна привітала всіх учасників заходу з Днем Перемоги та побажала всім здоров'я та оптимізму, висловили свою вдячність всім тим, хто мужньо і героїчно наближали свято Перемоги, віддаючи своє здоров'я і життя за мирне сьогодення.

     Пам'ять загиблих була вшанована хвилиною мовчання вдячними жителями нашого села.

     Минають роки, відлітають у вічність. Скільки б їх не минуло, не зітруть у народній пам'яті світлі імена тих, хто віддав своє життя за незалежність нашої Вітчизни. Не забудемо ми воїнів нашого села. Золотими літерами вписані їх прізвища та імена в книзі "Пам'яті".

Вічний вогонь палає
Дзвонить у далі століть
Вічний вогонь закликає:
- Щастя живих бережіть!
Вічний вогонь клекоче:
Люди, не треба війни,
Щоб не вмирали дочки,
Сестри, брати, сини!
Вічний вогонь палає
Тужать берізки над ним
Вічний вогонь вимагає:
Миру і щастя живим!

     На мітингу пролунали слова і про сьогодення... Минуло стільки років, і розірвалася тиша - звучать постріли гармат на нашій землі. Знову мир оплачується найвищою ціною - людським життям. На сході від терористів та російських сепаратистів захищають державу і наші земляки:

    Ми пишаємось ними, і благаємо, повертайтесь будь-ласка живими.

Вертайтесь, рідненькі, живими!
Хай янголи вас захищають,
Своїми крилами святими 
Від куль ворожих закривають.

Не хочемо війни страшної! 
Всі просять люди, звідусіль
Не треба люті нам чужої - 
хай в Україні буде мир!

Сьогодні в Щербинецькому НВК відбувся флеш-моб «Вдягни кольорові шкарпетки та підтримай «Сонячних людей»»

21.03 «Щороку у світі стартує флеш-моб «Lots of socks»

День і місяць для цієї події були обрані зовсім не випадково - вони символічно позначають природу синдрому Дауна: мова йде про 3 (замість 2-х, як зазвичай у людини) копії 21-ї хромосоми.

Мета цього дня - привернути увагу до особливих людей та продемонструвати їм свою підтримку. Долучитися до акції просто: треба одягнути різнокольорові, непарні чи просто яскраві шкарпетки

Таким чином ми продемонстрували свою солідарність з людьми, що мають не парну хромосому, та показали яку важливу роль відіграють люди з синдромом Дауна в нашому суспільстві. 

Символ миру, добра, любові та дружби  - засяяв на мапі Новоселиччини

           Якщо поглянути на наше село з висоти - воно потопає у вишнево - яблуневому цвіті. Саме весною, коли починають квітнути сади, карта Новоселиччини дісталась Щербинецького НВК . І такий рідний нам вишнево - яблуневий цвіт , як символ миру, добра, любові, дружби та розквіту вмілими руками було перенесено на полотно .

           Сьогодні, естафету передано Черленівській ЗОШ.

29.01 - День пам'яті героїв Крут


22.01 - День Соборності України


Акція "Збережи ялинку"


Тиждень математики

Сьогодні будем друзі з вами   

Царицю всіх наук вітать...     

Так можем гордо і по праву    

Ми математику назвать.     

До різних ми наук охочі,          

Нехай ведуть нас до вершин.

Та зараз ми сказати хочем:   

Наш математиці - уклін.       

  З 18.12.17 - 22.12.17 у Щербинецькому НВК проводився тиждень математики.

Девіз тижня :"Тисячі шляхів ведуть до помилки, але лише один - до істини"

Мета:   заохочення до вивчення математики через популяризацію математики як науки веселої, цікавої та захоплюючої.

План проведення тижня математики :

  • Ознайомлення з планом проведення тижня математики.
    Бесіда «Математика у всі часи».
  • День математичних кросвордів.
    Математичні вікторини, загадки.
  • Математична гра "Найрозумніший"
  • Математичні ігри та розваги. «Кмітливі математики»
  • Подорож - турнір «До країни Математики»                                                              Закриття тижня математики

Тиждень Початкових класів

День "Толерантного ставлення"
04.12.2017

Практичним психологом Янчук Д. В. був проведений день "Толерантного ставлення". Учні ознайомились з планом проведення тижня, створили власне колективне дерево мрій, переглянули мультфільм: "Подарунок" що нагадує про ставлення до дітей - інвалідів, також приймали участь у тренінгу.

День "Читання"
05.12.2017

Девіз: "Книга вчить, як на світі жить"


День "Збройних Сил України" 

06.12.2017

Девіз: «Україна - мати. Вмій її захищати» 

Захист Батьківщини - святий обов'язок кожної людини»

6 грудня 1991 року Верховна Рада прийняла Закони «Про оборону України» та «Про Збройні Сили України». Тому саме ця дата увійшла в історію сучасної Української держави як День Збройних Сил України.

Інтелектуальне шоу 

07.12.2017 

Девіз: " Мої знання - моє багацтво"


День "Англійської мови" 

08.12.2017


Наша безпека - у наших руках!

Безпека - це життя людини,
Безпека - це наше майбуття.

Прийміть до серця світ природи -

Прекрасне буде всіх життя!

Найвища цінність суспільства - людина, її життя і здоров'я. Оскільки основи мислення закладаються у дитини в сім'ї, «материнська школа» повинна сформувати у дитини перші уявлення про навколишній світ і місце людини в цьому світі. Необхідно зауважити, що з кожним роком збільшується кількість факторів, що негативно впливають на життя і здоров'я людини.

Виховання в сім'ї залежить від загальної культури батьків, яким гарантується право вільного доступу до інформації про стан довкілля, про якість харчових продуктів і предметів побуту, а також право на її поширення.

Кожна дитина почуває себе у безпеці тоді, коли знає, як правильно діяти у певній ситуації. Сьогодні, навчаючи дітей правилам безпеки життєдіяльності, ми закладаємо надійний фундамент знань на майбутнє.

Брак життєвого досвіду, беззахисність і невміння діяти в критичних ситуаціях робить дитину уразливою в усіх відношеннях.

З 27.11 - 01.12.2017 року у Щербинецькому НВК у проведений Тиждень знань з основ безпеки життедіяльності та Тиждень безпеки дорожнього руху. 

Відповідно до тематики тижня з учнями були проведені бесіди на тему: "Дітям про вогонь", "Твій друг - дорожній рух", "Правила дорожнього руху". Після чого з ними були проведені практичні заняття: "Перша медична допомога", "Правила дорожнього руху"; ігри - "Не жартуй з вогнем", "Врятувати вірних друзів", де діти мали змогу проявити набуті знання. 

В рамках тижня з учнями було переглянуто відеофільми (мультфільми): "Сірники небезпечні іграшки", "Уроки безпечної поведінки на дорозі.", "Дорожні знаки".

Серед молодших клоасів була проведена вікторина "Вогонь- друг, вогонь -ворог", на якій діти продемонстрували свої знання з правил поводження з вогнем. В школі також були проведені батьківські збори, одним з питань яких були "Правила безпечної поведінки". Також учні оформили стенди, стінгазети, виставки на теми: "Безпека руху - це життя", "Бідьте обережні на дорозі", " Я за безхпеку - а ви?". "Твоя безпека залежить від тебе". 


Помолимось за їх спокій

25 ЛИСТОПАДА УКРАЇНА ВШАНОВУЄ ПАМ'ЯТЬ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ І ПОЛІТИЧНИХ РЕПРЕСІЙ. 

УЧНІ ЩЕРБИНЕЦЬКОГО НВК РОЗПОВІЛИ ІСТОРІЇ СВОЇХ РІДНИХ.

Моторошні спогади про штучний голод, спланований 70 років тому сталінським режимом, зберігаються практично в кожній українській родині. Учні Щнербинецького НВК  записали історії своїх рідних. 


За мир в Україні, за гідність кожної людини

21 листопада - День Гідності та Свободи

Можна все на світі вибирати, сину, 
вибрати не можна тільки Батьківщину.
Василь Симоненко

    21 листопада 2013 року розпочалися перші акції протесту на Майдані, що переросли у Революцію Гідності. Ми і зараз пам'ятаємо усі події чотирирічної давнини так, ніби вони сталися вчора. Побиття студентів, палаючі шини, зброя-бруківка, «коктейлі Молотова», Беркут, снайпери, розстріл та «Небесна сотня» - всі ці страшні речі так чи інакше уособлюють події Революції Гідності. Однієї з найтрагічніших і найпотрібніших подій в історії сучасної України. Цей день має назавжди закарбуватися у нашій пам'яті на честь загиблих та поранених українців, що несамовито боролися із несправедливістю та заради нашого майбутнього. Минуло чотири роки, але той процес, що розпочався на Майдані 21 листопада і досі триває. Українці так само борються за чесну владу, за демократію, за свободу. Це не легка ноша, але ми продовжуємо її нести, бо заплатили забагато, щоб лишити все так, як було.

          З нагоди вшанування Дня Гідності та Свободи 21 листопада в Щернбинецькому НВК були проведені Уроки мужності, присвячені доленосним подіям. Була організована виставка учнівських творів, малюнків, плакатів: "Нас надихають подвиги героїв". Проведені інформаційні години на тему: "Революційні події в Україні у 2004, 2013-2014 роках. Як це відбувалось". Проведений коментований перегляд відеороликів про події на Майдані під час Революції гідності: "Зима, що нас змінила".


Стежками міста Лева

Подорож - єдина річ, купуючи яку, стаєш багатшим

11 листопада учні та вчителі Щербинецького НВК відвідали культурну столицю України - «Місто Лева». Кажуть, воно схоже на Відень або Краків, що в ньому є щось від Праги, а собори подібні до римських. Можливо, так воно і є. Львів - особливий. Але ми побачили дивну схожість з нашими рідними Чернівцями.

По прибуттю ми опинилися в величній будівлі Львівського залізничного вокзалу, яка є пам'яткою архітектури початку ХХ століття. Ще тільки переступивши поріг вокзалу, відчуваєш неповторну та чарівну атмосферу Львова. Старі будинки, кожен другий з яких - архітектурна цінність, вимощені бруківкою дороги - незмінні атрибути міста Лева. Приїхавши в це чарівне місто, одразу відчуваєш його атмосферу. Мешканці Львову завжди привітні та готові допомогти приїжджим туристам. Тут пахне свіжозвареною кавою та шоколадом, лунає жива музика - кожна вуличка має свого вуличного музиканта. Живі статуї охоче позують на фото. Львів зустрів нас щиро: зранку йшов дощ зі снігом, потім була невеличка злива, а по обіді посміхнулося нам сонечко. Ми відвідали Личаківське кладовище, були на Львівській Ратуші, відвідали Львівський театр опери та балету, спустилися в Кавову шахту, зайшли в Італійський дворик. Відвідані нами храми вразили нас неповторною архітектурою та пишнотою. Звичайно, ми піднялися побачити славнозвісний пам'ятник Сажотрусу та Зенітку львівської Криївки. А ще, ми були у знаменитій Майстерні шоколаду, Майстерні карамелі де мали змогу побачити як роблять шоколад та карамель, та поласувати знаменитим львівським шоколадом.

Вечером ми стомлені та щасливі поверталися додому, сповнені чудових вражень. 


«Минуще все, лиш слово не мене»

Щорічно 9 листопада в нашій країні відзначається День української писемності та мови.

Традиційно це свято відзначається і у нашій школі. В рамках проведення учні школи декламували вірші, співали пісні, проводили вікторини. Учням пропонувалось пригадати прислів'я та приказки, в яких виявляється народна мудрість, шана і любов до материнської мови.

Цікавим та емоційним видався загальношкільний заклад, який був також приведений 9 листопада в Щербинецькому НВК під назвою «Минуще все, лиш слово не мене».

І як заключним етапом стало проведення Міжнародного конкурсу знавців рідною мови ім.. П.Яцика.

Вже стало традиційно писати радіо диктант в нашій школі. Це нагода дати змогу всім відчути себе знову учнями та перевірити свої знання з рідної мови. З великим задоволенням диктант писали учні, вчителі, працівники школи. 

Щербинецький НВК  с. Щербинці, Новоселицький р-н, Чеpнівецька обл.             тел. (03733)73-0-83,            е-mail: sherbintsinvc@i.ua
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати